Lifestyle

Vtipné komiksy zdôrazňujú rozdielny prístup k prvému a ďalšiemu dieťaťu. Hovorí vám to niečo?

Rodičia veľmi dobre vie, že k výchove rôzne starých detí často pristupujú veľmi odlišne. Predovšetkým potom v prípade prvého a druhého dieťaťa. Odlišné je už samotné tehotenstvo, o výchove v neskoršom veku to samozrejme platí dvojnásobne. Čo konkrétne máme na mysli? Všetky tieto zmeny perfektne ilustroval Weng Chen – talentovaná umelkyňa, dizajnérka hier pre virtuálnu realitu a … mama na plný úväzok. Hoci pochádza z Číny, momentálne žije v USA.

Weng Chen mala do sveta umenia vždy veľmi blízko. Keď jej bolo okolo 2- 3 rokov, jej matka pre ňu nakreslila malú morskú vílu a porozprávala ju príbeh. Bola tým úplne fascinovaná a zrejme odvtedy prepadla maľovanie a rozprávanie príbehov.

Teraz sa zaoberá kreslením komiksov na tému jej snov i každodennej reality, v ktorej vychováva dve dcéry – prvorodenú Electra a druhorodenú Ali. Autorka začala kresliť úplne impulzívne, bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností. Jej výtvory pritom vyzerajú úchvatne a nezaostávajú si s tvorbou profesionálnych karikaturistov komiksov.

Jej posledná séria je o rozdieloch vo výchove medzi prvorodeným a druhorozeným dieťaťom. Je to na roztrhanie, čo vy na to? Ak vám nerobí problém angličtina, určite sa u nasledujúcich obrázkov pobavíte.

16 Hilariously Honest Comics Reveal The Difference Between Having The First Vs. Second Child

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich