Cestovanie

V Rusku majú dom, ktorý stojí hore nohami! MUSÍTE VIDIEŤ!

V Rusku je veľa vecí inak. Dokonca tak veľmi, že nad tým zostáva rozum stáť. Ale aby boli hore nohami i rodinné domčeky? Na kalendár sa nepozerajte, prvého apríla už bolo, toto žiadny apríl nie je. Možno ste už niečo podobné videli, avšak tento domček posúva limity obrátených stavieb na novú úroveň.

Dvojposchodový dom v Rusku nie je hore nohami náhodou. Nejde o prešľap nepozorného architekta, ani rozmar boháča, ktorý sa rozhodol šokovať. Aj keď … Dvojposchodová stavba bola vybudovaná ako atrakcia pre miestne a turistov. Jej súčasťou je parkovisko a dokonca trocha „záhrady“ – samozrejme tiež hore nohami. Vnútri sa nachádza obývacia izba, kuchyňa, detská izba a ďalšie miestnosti.

Pri pohľade zvonku to vyzerá, akoby dom obrátilo tornádo. Ale keď vstúpite dnu, dôjde vám, že to tak nebolo. Hore nohami je totiž aj všetky zariadenia. Predstavte si, že stojíte na strope a pozeráte sa na všetky tie veci, ktoré vám visí nad hlavou. Doslova magické! Budete si pripadať ako v inom svete.

Ak sa rozhodnete domček v Rusku navštíviť, máme pre vás skvelý tip. Otočte fotoaparát – snímky budú vyzerať, akoby všetko bolo v normále, ale ľudia budú chodiť po strope. Skrátka dokonalá optická ilúzia, za ktorú si vyslúžite veľa lajkov. Vyvoláte dojem, že máte superschopnosti!

Upside-down House in Siberia, Russia

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich