Cestovanie

V Rakúsku sa koná boží festival s maskami. Zúčastňujú sa ho iba muži!

Keď sa Čecha spýtate, čo si myslia o Rakúsku a jeho obyvateľoch, nič moc z neho nevypadne. Na svojich susedov pozeráme ako na nemastné a neslané milovníkov etikety a tradícií dávno minulých. Ale aj oni sa vedia poriadne pobaviť. Príkladom nech festival Shleicherlaiufen, ktorý sa každých 5 rokov koná v mestečku Telfs. Čo je na ňom také zvláštne a prečo by ste sa tam mali v roku 2020 vydať?

Telfs je treťou najväčšou obcou rakúskej spolkovej krajiny Tirolska. Nachádza sa na západe okresu Innsbruck-vidiek medzi ľavým brehom rieky Inn a úpätím Hohe Munde – hory vysokej 2662. V podstate ide o obec, ktorá nie je ničím príliš významná. Je tu niekoľko kostolov a tým výpočet zaujímavostí končí. Avšak raz za 5 rokov sa Telfs premení na nepoznanie. Organizuje sa tu festival plný úžasných masiek.

Čo je na festivale v Telfs tak osobitného? Treba fakt, že sa sprievodu zúčastňujú len muži – otcovi, synovia, bratia … Ženy sú samozrejme zapojené tiež, ale trochu inak. Tvorí dychberúce kostýmy, opravujú a vôbec sa starajú o hladký chod akcie. Určitým spôsobom sa do diania zapojí takmer všetci z 10 tisíc obyvateľov, čo je skvelé. A teraz sa pokochajte fotografie z festivalu, ktorý sa konal v roku 2015. Chceli by ste niečo také aj vo vašom meste? Atmosféra musí byť perfektná…

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich