Cestovanie

V Japonsku majú líščej dedinu. Do huňatých zvieratiek sa zamilujete!

V Japonsku majú snáď všetko, čo inde vo svete nenájdete. Trebárs magickú oázu zvanú Zao Fox Village, ktorá sa nachádza v prefektúre Miyagi. Čím je výnimočná? Návštevníci si tu užijú okolo stovky roztomilých líšok. Šesť rôznych druhov tu žije pospolu, šantia, dovádza a teší sa zo života. Už ste niečo podobné videli?

Ak máte radi zvieratá a omrzela vás klasická ZOO, rezervujte si letenku do Japonska. Vstupné do Zao Fox Village stojí iba 100 yenov (necelých 20 korún) a návštevníci navyše dostanú jedlo, ktorým môžu líšky nakŕmiť.

Avšak pozor, líšky nie sú domestikované, takže je kŕmenie na vlastné nebezpečenstvo. Návštevníci sú na to upozornení, a navyše nie je odporúčané, aby líščí dedinku navštevovali malé deti.

Kým Slováci na líšky pozerá skôr ako na škodou a potenciálne riziko besnoty, v Japonsku sú veľmi obľúbené a často sa objavujú v rozprávkach a príbehoch. Sú neoddeliteľne späté s japonskou kultúrou a miestne obyvateľov ich majú radi.

Otázkou je, nakoľko sa pobyt v dedine páči samotným líškam. Pravdepodobne by ocenili, keby mohli po lese pobehovať voľne. Život ako turistická atrakcia nie je žiadny med…

Zao Fox Village: Fox Village In Japan

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich