Dizajn a umenie

Umelec má železné nervy. Vytvoril miniatúrne modely susedstva!

Tak to dopadá, keď sa niekto veľa nudí a zároveň má talent ako málokto. Umelec Sergio Jauregui sa inšpiroval okolím svojho bydliska v Los Angeles a vytvoril dokonalé dielo, ktorým zároveň vzdáva ozdobám metropoly hold. Nezľakol sa ničoho a vyrobil všetko od predajne alkoholu až po predajné automaty na noviny. Použil pomerne široké spektrum materiálov – plastové hadičky, drôtiky, drevotriesku a rôzne elektronické komponenty.

Možno si hovoríte, že hoci sú výtvory losangelského umelca krásne, je to predsa len jeho odbor. Ale opak je pravdou. Modely sú Sergiovým prvým umeleckým počinom – nikdy predtým žiadne stavby či iné diela netvoril. Dokonca sa ani v oblasti umenia nepohyboval – robil nejakú prácu s výťahy. A ako už to tak býva, cítil sa absolútne nenaplený, a tak s prácou sekol a prihlásil sa na hodiny dizajne. Na modeloch potom pracoval vyše pol roka. Ovšem stálo to za to.

Kam tým mierime? Možno sa umelecká duša skrýva aj vo vašom vnútri. Ak vás nebaví to, čo robíte, chopte sa nejakého materiálu a premeňte ho na miniatúru domu, v ktorom bývate. Alebo si len tak niečo nakreslite, čisto pre radosť. Umenie je neprekonateľný relaxačný prostriedok!

Miniature Sculptures of Neighborhoods in Los Angeles

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich