Dizajn a umenie

Sliepky, ktoré sú fotogeničtější než vy. Naozaj!

Fotografi si zvieratá nevyberajú náhodou. Fotí ich radi, pretože výsledné zábery zvyčajne vyžarujú emóciami. Vyberajú si zvieratá všetkého druhu, ale zvyčajne ide o psíkov, mačičky, králočky či iné tvory, ktoré väčšina ľudí pokladá za stelesnenie roztomilosti. Trochu sa však zabúda na hydinu, čo je škoda. Aj sliepky a kohúti môžu byť veľmi fotogenické a s trochou šikovnosti možno dosiahnuť takmer dokonalých snímok. Neveríte? Potom čítajte ďalej, pretože existuje človek, ktorému sa to podarilo.

Čo si predstavíte v spojitosti so sliepkou? Možno vývar, KFC, vajcia na slanine … Ale pravdepodobne nie umelecky ladené fotografie. Možno preto, že je nepovažujete za „čistá“ a elegantné zvieratá. Väčšinu dňa trávia vonku medzi vlastnými výkalmi (teda tie šťastnejší …) a skrátka nezodpovedajú ideálu dokonalého zvieracieho maznáčika.

Ale aby sme to skrátili, fotografie sliepok a kohútov predčí vaše očakávania. Talentovaný fotograf Matteo našiel na prehliadke vtákov sliepku, a jeho cesta za perfektnými zábery tohto živočíšneho druhu mohla začať. Nebol na to sám, na projekte sa podieľal aj jeho kolega a kamarát Moreno. Spoločne nasnímali fotografie stoviek kurčiat a kohútov. A keď mali dosť materiálu, vďaka kampani na Kickstarter vydali knihu o najkrajších a najviac sexy sliepkach na svete. Páči sa vám? Podľa nás je hydina príliš krásna na to, aby skončila na tanieri…

Foto: https://www.designswan.com/archives/maybe-the-most-beautiful-photos-of-chicken.html

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich