Cestovanie

Nielen pre knihomoľov: Najkrajšie knižnice na svete

V posledných rokoch to knihy nemajú tak jednoduché ako v minulosti. Ich zdanlivo neotrasiteľnú pozíciu začínajú zaberať e-booky, a navyše máme stále menej času na čítanie. V knižniciach je celkom prázdno a knihy plačú. Čo je škoda, pretože udržiavanie knižníc stojí nemalé peniaze. Napriek tomu sa na svete nachádza pár miest, ktoré o návštevníkov núdzu nemajú. Jedná sa o historické knižnice, ktoré sú samy o sebe umeleckým dielom.

Ak milujete historickú architektúru a radi trávite čas na nevšedných miestach, urobte si výlet do niektorej z nasledujúcich knižníc. Fotografie vydal nemecký fotograf architektúry Reinhard Görner a projektom strávil takmer 10 rokov. Cestoval po svete a fotil najkrajšie interiéry tak, aby nezachytil iba knihy, ale čo najväčšiu časť priestoru. Podarilo sa mu to na výbornú a fotografie vyzerajú úžasne.

Okrem historických knižníc Görner nafotil aj veľa moderných objektov. Časť jeho práce nájdete tu, zvyšok na jeho webe. Možno, že po zhliadnutí nádherných knižníc dostanete chuť na nejakú dobrú knižku. Urobte to – odložte elektroniku a aspoň na chvíľu zapojte vlastnú predstavivosť.

Foto: http://reinhardgoerner.de/en/gallery/libraries/

 

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich