Cestovanie

Najviac netradičné hotely na svete

Premýšľate nad tým, kam sa vydať o dovolenke? Ak chcete zažiť nevšedný okamihy, ubytujte sa v niektorom z nasledujúcich hotelov. Pravdepodobne ste zvyknutí na niečo úplne iné, ale vedzte, že nebudete ľutovať. Prebuďte v sebe dušu dobrodruha a vydajte sa za unikátny relaxáciou.

Podvodná žraločia nádrž (Paríž, Francúzsko)

V Paríži, blízko Eiffelovej veže, sa nachádza populárny Aquarium de Paris. Návštevníci sa môžu ubytovať v nádrži, respektíve v sklenej kapsuli umiestnenej 33 stôp pod hladinou. Ležať na posteli v obklopení troch miliónov litrov vody je sám o sebe veľmi nevšedný zážitok. Ale to nie je všetko, vo vode pláva niekoľko žralokov, ktorí by si pochutnali aj na človeku. Avšak nie je dôvod k strachu, kapsule je úplne bezpečná a služby na vysokej úrovni.

Ľadový hotel (Quebec City, Kanada)

Hotel de glace bol postavený z 30 tisíc ton snehu a 500 ton ľadu. Už tak jedinečnú atmosféru úžasného hotela umocňuje umelecké osvetlenie a dekorácie, vonkajšie sauny, arktické spa, krby, ľadové sochy a veľa ďalšieho príslušenstva. Ubytovať sa možno v 44 tematických izbách.

Turecké jaskyne (Cappadocia, Turecko)

Turecko je populárny dovolenková destinácia, ale len hŕstka našincov vyskúšala ubytovanie v nejdivnějším hoteli – Yunak Evleri. O čo ide? Päťhviezdičkový hotel ponúka 40 luxusných izieb nabitých štýlovým príslušenstvom – to všetko v unikátnom skalnom teréne. Služby sú samozrejme špičkové.

Hotel v sile (Little River, Nový Zéland)

Ubytovať sa v sile? Prečo nie! V Little River na Novom Zélande funguje nevšedný hotel SiloStay, ktorý vznikol prestavbou pôvodného silá. Ide o ideálne miesto pre milovníkov ekológie. V dvojposchodových silách nechýba televízie a kuchynský kútik.

Psie štekot (Idaho, USA)

The Dog Bark Park Inn je hotelík, ktorý sa len tak nevidí. Vytvorili ho umelci s motorovými pílami a má podobu 12-stop vysokého bígla. Pre milovníkov psov je toto nevšedné ubytovanie ako stvorené. Na svoje si však prídu aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú pokojné miesta s jedinečnou atmosférou.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich