Cestovanie

Najlepšie dom na strome majú v Kanade. Tam chcete bývať!

Keď ste boli malí, určite ste snívali o tom, že vám otec alebo dedo postaví dom na strome. Niektorým z vás sa možno sen splnil, ale stopercentne mal veľmi ďaleko do projektu s názvom HemLoft. Zrodil sa v hlave kanadského staviteľa Joela Allena a nájdete ho v lesoch neďaleko Whistleri.

Domov na stromoch je habadej, tak prečo píšeme o tom v Kanade? Pretože je neobyčajne štýlový. Tvarom pripomína vajcia a napriek menším rozmerom má perfektne rozdelený vnútorný priestor. Vnútri je dostatok miesta na to, aby ste tu prečkali niekoľko romantických nocí s výhľadom na hviezdy.

Na záver malá perlička. Stromový dom bol na kráľovskom území postavený tak trochu nelegálne. Joel držal svoj projekt pod pokrievkou celé tri roky. Potom kontaktovať dwell Magazine, kde sa o jeho jedinečnom výtvoru napísalo prvýkrát.

Staviteľ sa dočkal nebývalej podpory ľudí, a tak sa kanadské úrady rozhodli stavbu zlegalizovať a zahrnuli ju k ostatným zaujímavostiam, ktoré sú k videniu v Callaghan Valley. Inšpirujte sa nasledujúcimi snímkami, treba si nakoniec postavíte podobný v lese za vašim domom.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich