Cestovanie

Musíte navštíviť: Krásna európske mestá, z ktorých vaša peňaženka nevykrvácí

Na Instagramu, Facebooku a ostatných sociálnych sieťach to žije. Takmer všetci cestujú a radšej ani nevybalují kufre, len vy ste stále doma a sledujete ich zážitky online. Prečo? Máte snáď pocit, že si cestovanie nemôžete dovoliť? Vyvedie vás z omylu. Pripravili sme zoznam atraktívnych európskych miest, ktoré nie sú len krásna, ale aj cenovo dostupná.

Seville (Španielsko)

Seville je miestom, kde sa zrodilo flamenco a za noc strávenú na komfortné posteli nezaplatíte viac ako 30 eur. Stačí sa poobzerajte na Airbnb. Ak sa na výlet vydáte v apríli, uvidíte na vlastné oči festival Feria de Abril. K najzaujímavejším miestam patria známe bary La Carboneira a El Palacio Andaluz. S miestnou architektúrou sa najlepšie zoznámite na miestach, ako sú Plaza de España, Palace of San Telmo a Metropol Parasol.

Porto (Portugalsko)

O portugalskom Porte sa v poslednej dobe píše stále častejšie. A to nielen vďaka nízkym cenám, ale predovšetkým z dôvodu úžasných historických pamiatok, ktoré sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu stojí predovšetkým miestna katedrála. A vynikajúce víno vás tu vyjde na bagateľ. Čo viac si priať?

Berlín (Nemecko)

Možno tomu nebudete veriť, ale ani výlet do Berlína vás nemusí stáť majland. Na Airbnb zoženiete komfortná izba pre dve osoby za menej ako 25 EUR a za za slušné jedlo v reštaurácii zaplatíte okolo 8 – 16 EUR. Na ulici sa samozrejme nájsť oveľa lacnejšie. A prečo sa vydať práve do Berlína? Pretože je jedným z najviac multikultúrnych miest a doslova vibruje energiou. Nachádza sa tu množstvo múzeí, klubov i historických pamätihodností. A tiež ikonická Berlínsky múr.

Tallinn (Estónsko)

Ceny v Estónsku majú do tých, na ktoré sme zvyknutí zo západnej Európy, veľmi ďaleko. Tallinn nie je výnimkou a ubytujete sa tu aj pod 20 EUR za deň. Skvelé, a pritom lacné jedlo, zoženiete napríklad v The Sõõrikukohvik Donut Cafe. Mesto ponúka snáď až príliš veľa krás za veľmi málo peňazí. Zoznámite sa s odlišnou kultúrou a zažijete severskú pohostinnosť.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain