Super tipy

6 tipov, ako zabiť každodennú rutinu

Máte pocit, že je váš život jedna veľká otrava, zatiaľ čo ostatné zažívajú dennodenne isté jedinečné chvíle? Potom by ste si mali uvedomiť, že to, čo ostatní prezentujú na sociálnych sieťach, má do reality veľmi ďaleko. Na druhú stranu však môžete urobiť niekoľko drobných, lečom v konečnom dôsledku zásadných zmien.

Privítajte ráno

Hoci možno nie ste ranným vtáčaťom, mali by ste ráno patrične privítať. Ako na to? Vyberte si miesto, z ktorého uvidíte východ slnka. Uvarte si dobrú kávu alebo čaj a uvidíte, že váš deň naštartuje oveľa pozitívnejšie!

Do práce inou cestou

Dajte si trochu na čas a vydajte sa do práce inou cestou než obvykle. Vezmite to postrannými uličkami a vaše rutinné cestovanie razom naberie úplne nový smer. Ak cestujte MHD, možno stretnete nových zaujímavých ľudí.

Naplánujte si malý roadtrip

Niet nad víkendové výlety. Nemusíte sa pritom púšťať do ďalekej cesty, postačí, keď si zájdete len pár kilometrov od vášho bydliska. Všade okolo sa nachádza veľa úžasných miest, len treba otvoriť oči. Váš život obohatí aj zdanlivo obyčajný piknik na lúke za mestom.

Pustite si inú muziku

Nudí vás stále rovnaké melódie? Nie je nič jednoduchšie, než sa započúvať do hudby iných umelcov. Nemusíte pritom meniť žáner, aplikácie ako Spotify umožňujú používateľom počúvať odporúčané kanály, ktoré sú žánrové rovnaké alebo podobné. Ale ani totálna zmena štýlu niekedy nie je na škodu.

Vypnite televíziu

Viete, koľko času stratíte sledovaním televízie? Pasívna zábava je fajn, ale nemala by tvoriť podstatnú časť voľného času. Radšej si prečítajte časopis, zájdite si do divadla alebo urobte niečo prospešného pre ostatných. Všetko je lepšie ako vysedávanie pred obrazovkou.

Vytvorte niečo zaujímavé

Ste manuálne zruční? Možno vás bude baviť výroba šperkov. Alebo niečo úplne iné – inšpirujte sa napríklad na Pinterestu, kde nájdete nespočetné množstvo obrázkov. Od jednoduchých projektov až po veľmi komplexné výrobky.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde